Evden Eve Nakliye Stresinden Kurtulmak İçin Öneriler

Şirket Taşıtırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
16 Ekim 2010

Evden Eve Taşımacılık gerçekten de streslidir. Ev taşıma stresinin minimum seviyeye çekilmesi için, iyi bir evden eve taşıma programı yapmalı ve nakliye kolaylaştırılmalıdır.  Evden Eve Nakliyat öncesinde, eşyalarınızı gözden geçirin. Taşıyıp, taşımayacağınız veya atacağınız fazlalık eşyalarınızı ayırın. Paketlemeyi siz yapıyorsanız, bu konuya dikkat edin, çünkü bu işle ilgili gelecek zararlardan siz sorumlu olacaksınız. Paketleme yaparken, kırılacak eşyalarınızı, nadiren kullandığınız dikkat gerektiren eşyalarınızı öncelikle kolileyin.Kolilerin üzerlerine hangi tür eşyanın içinde bulunduğunu yazın. Ve kolilerin belli bir ağırlığın üzerinde olmamasına dikkat edin.

Evden eve nakliyat yapacağınızda, yeni ev için eşyalarınızı nasıl yerleştireceğinizin planını önceden tasarlayın. Adres değişikliklerinizi gerekli yerlere bildirmeyi unutmayın. Telefon, elektrik, doğalgaz vb.bir kısım aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvurularınızı yapın.  Yeni evdeki gereken abonelikleriniz için evinizi taşımadan önce gerekli işlemleri yapın böylece, yeni ev taşındığınızda rahat edersiniz.

Bazı eşyalarınızın sökülüp taşınmaya hazır olması için ilgili servislere başvurun. (Mobilya, beyaz eşya vs.)Yeni taşınacağınız evin temizliğini yaptırmış olun. Eviniz sigortalıysa, sigortanızı yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini isteyin.
evden eve nakliyat işi yaparken gerekli diğer durumları da gözden geçirerek bir liste yapmayı ihmal etmeyin.

EVDEN EVE NAKLİYAT STANDARTLARI :

Evden eve nakliyat konusundaki standartlar ülkemizde henüz oluşmuş değil. Bu standartların oluşmaması kaliteli evden eve taşımacılık firmalarının nakliyat sektöründe yeterince tanınmamalarına neden oluyor ve sadece nakliye yaptıran insanların doğru seçim yapmasını engelliyor, bu durum dolaylı olarak hem evi taşınacak olan kitleyi hemde kaliteli nakliye sağlayan ciddi nakliyat firmalarını maalesef olumsuz etkiliyor.Bu sebeple taşınacağız firmadan eksper talep edip ULAŞTIRMA BAKANLIĞININ yurt içi eşya ve büro taşımacılığı yapmak üzere vermiş olduğu K-3 yetki belgesinin alıp almadığını sorun gerekirse aslını görmek isteiniz.